Love, games and everything in between…

Un serial la care ma uit de curand, The Tudors – pe care vi-l recomand cu caldura – m-a inspirat sa scriu cele ce urmeaza.

Suntem departe de era cavalerismului, cand femeile se imbracau in rochii lungi, iar barbatii se intreceau in a-si dovedi puterea in turniruri. Suntem departe de epoca romantismului, de priviri pline de subinteles, de lungile “campanii” de cucerire duse de barbati pentru a obtine favorurile unei femei. Dar de asemenea, ne aflam la o mare distanta in timp de vremea in care femeile erau demne, distinse si emanau feminitate. citeste mai departe →

Steaua-Galatasaray 2-2

M-am pregatit de dinainte de meci sa stau linistita si sa nu-mi fac sperante ca vom face cine stie ce. Sa fim seriosi, Galata e o echipa buna, iar avand in vedere ultimele evolutii ale Stelei, nu ma asteptam sa face cine stie ce. Totusi, inceputu;l fulminant m-a lasat masca. Doua goluri frumoase, care i-au dezorientat pe turci.

Cel mai tare m-a impresionat galeria turcilor. A fost sezantionala! Se auzea ca un imn de lupta si atacul fi rapiditatea Galatei au fost pe masura. N-am mai vazut de mult timp un meci care sa se desfasoare cu atata viteza. Un meci frumos, careia Steaua i-a facut fata chiar bine, parade frumoase ale lui Zapata si cateva zvacniri frumoase din partea jucatorilor. Am apreciat de asemenea si curajul lui Radoi de a sari cu capul la minge, in ciuda accidentarii recente.

Sa speram ca vom reusi totusi sa-i dominam atunci cand se va juca pe teritoriul nostru si sa speram ca galeria va fi pe masura celei turcesti.

Brotherhood

Tocmai ce vorbeam zilele trecute cu un amic care imi povestea despre fratiile de la colegiile americane. Daca generatiile care vin dupa noi sunt cum sunt, americanii sunt si mai depravati. Un citat celebru spunea ca S.U.A este singura tara care a trecut de la necivilizare la depravare, fara a trece prin stadiul de civilizare intre aceste doua etape. Sincer, nu ma mira gradul lor de inteligenta, daca in fratiile si suroritatile lor ii invata cum sa bea mai mult si se intrec in performante sexuale. Trist…

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=1_UyP4qb6-0]

Via

ICWiP 2008 – Plin de surprize :)

Once upon a time there was the 2008 ICWiP, where knights and princes from all over the world came to a great feast, that went on for 10 whole days. There were trials and adventures, there was romance, there were battles between Heaven and Hell, but everyone lived happily ever after. Cine a fost stie…iar cine nu, o sa povestesc acum. 🙂 A fost frumos, a fost intens, a fost plin de zambete, dans si petreceri continue. A fost un dute-vino continuu, dupa care am ramas cu oboseala placuta si dorindu-mi mai mult.

A inceput pe 17 iulie, cu un drum lung, de vreo 1000 si ceva de kilometri, inceput in miezul noptii si terminat a doua zi pe la 6 dupa-amiaza. citeste mai departe →

Teancul de amintiri

Nu stiu ce mi-a venit azi, dar am pornit sa fac ordine intr-unul dintre dulapurile in care aveam tot felul de hartii si caiete pe care le-am pastrat din generala si liceu. Si a fost ciudat sa dau peste anumite lucruri, peste anumite pagini care aproape mi se stersesera din memorie. Am gasit colectia de postere. 🙂 citeste mai departe →

Creamfields 2008 – WoW!

One of the coolest trance festivals in Europe is coming to Romania: Creamfields Festival! I don’t know where to start to tell about how great it’s going to be. 😀 I’m so excited to go that I can barely wait for the 2nd of August! The line-up is…incredible! I mean, just put David Guetta, Ferry Corsten, David Morales and Marcus Schulz in the same area and you get a music bomb! Although I’m surely going to be dead tired after ICWiP, I don’t care. I am going and I’m gonna dance my ass off there to compensate for the fact that I couldn’t enjoy all of Armin’s concert. For more detalis, go to the festival’s website and you’ll find all the necessary details and maybe I’ll see you there! It’s worh every penny (the ticket is somewhat expensive) and, moreover, it’s the guarantee that there won’t be any idiots around, like the ones attending other festivals (we know which one…).

This is just a small taste of what Creamfields is about:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=0Pv_U91IEns]

So, I haven’t written in a while, but I think I’ve made up for it today. 🙂 And, between us, the British always make good stuff! That’s why I love them. 🙂